מוקד הזמנות ושירות
עמוד הבית | שאלות ותשובות | צור קשר |
  הוסף למועדפים
www.creditech.co.il
אודות קרדיטק
אודות השירות
הזמנת מט"ח בתשלומים
שערי מט"ח
כניסת משתמשים
צור קשר
 

למה כדאי לעשות הזמנת מט"ח בתשלומים


מהו מט"ח

ודאי יצא לכם לשמוע את המושג מט"ח בפרסומות ובבנקים השונים. אך האם אתם יודעים במה מדובר? מט"ח הן ראשי תיבות של מטבע חוץ. מטבע חוץ כשמו כן הוא, מטבע שאינו המטבע הישראלי אלא מטבע של מדינות אחרות. במטבע חוץ משתמשים למסחר בינלאומי אשר נעשה לרוב על ידי בנקים וגופים מסחריים. כאשר גופים אלו משתמשים במט"ח, למעשה הם מחליפים את המטבע המקומי במטבע החוץ של מדינה אחרת. בשוק המט"ח יש שיתוף פעולה בין מדינות והגופים הכלכליים שלהם, לכן מדובר בענף גדול מאוד בהיקף רחב. מט"ח בין מדינות מתאפשר אודות לטכנולוגיה עתירת הידע והתפתחות רשת האינטרנט החוצה את הגבולות בין המדינות ואת הזמנים השונים בהן יש יום במדינה אחת ולילה במדינה אחרת. זהו שוק שלא עוצר לעולם. למעשה הוא עובד 24/7 שעות.

למה מדינות זקוקות למט"ח?

 כמו שצייינו קודם, מט"ח הוא ענף גדול מאוד בכלכלה העולמית. מדינות רבות שואפות להיות חלק משימוש במט"ח. הסיבות לכך הן רבות, אך העיקריות בניהן הן:
עידן הגלובליזציה אשר חוצה גבולות בין מדינות. חברות רבות מייבאות מוצרים מחו"ל. על מנת לקנות את המוצרים הללו, יש צורך להשתמש במטבע זר, עובדה אשר מחייבת את המדינה להיות חלק מענף זה. הגלובליזציה עשתה רפורמה גם בעולם התעסוקה. חברות רבות מרחיבות את שירותיהם ופותחת סניפים גם בחו"ל במדינות שונות. עובדים רבים משתכרים מעבודות אלו והתשלום של החברות צריך להיות בהתאם למטבע של מדינתם. על כן הם חייבים להשתמש במט"ח. מעבר לכך, אם בעבר היינו רוצים לייצר לעצמנו השקעה בארץ בנדל"ן או בכל נכס אחר, היינו קונים אותו בשקל הישראלי. אך כיום בעקבות חציית הגבולות הטכנולוגית בין מדינות, ישראלים רבים יוצרים השקעות מסוג זה גם בחו"ל.

איך גם אתה יכול לקנות מט"ח

אם הגעתם לקרוא את המאמר שלנו, כנראה שאתם מעוניינים בקניית מט"ח למטרות אלו ואחרות. אז איך תעשו זאת? ויותר חשוב, איך תעשו זאת נכון ושזה גם ישתלם לכם. כשאנו קונים מט"ח חשוב לקנות אותו במקומות בעלי וותק ונסיון בתחום. לכל מדינה אשר ניתן להחליף בה מטבעות יש קריטריונים משלה. חשוב מאוד שהמקום שבו אתם מחליפים את הכסף שלכם יהיה במקום אשר מכיר את הקריטריונים הרלוונטים לכל מדינה. דבר נוסף ולא פחות חשוב הוא לוודא שאתם קונים מחברה אשר יש בה טכנולוגיה המאפשרת לבדוק את השטרות ושנותנת לכם ביטחון שלא מדובר בשטרות מזויפים. והדבר האחרון שכדאי לשים לב אליו, הוא כדאיות העסקה. כלומר שתעשו החלפת שטרות במחירים שישתלמו לכם.

איפה קונים מט"ח בישראל

בארץ יש מגוון אפשרויות לקנות מטבע זר או להחליף את השטרות שלכם. לכל אפשרות כזו תעריפים אחרים ועמלות שונות. כך לדוגמא תוכלו לקנות מט"ח בבנקים השונים אשר זהו המקום הבטוח ביותר לעשות זאת. בבנקים תוכלו להיות בטוחים שאין מדובר במטבעות מזויפים. אך עם האיכות באה גם העלות ובסבירות גבוהה ששם תשלמו עמלות גבוהות ותעריפים גדולים יותר ממקומות אחרים. ריביות קטנות בבנקים תוכלו לקבל כאשר תעשו קניית מט"ח בתשלומים. על נושא זה נדבר בהרחבה בהמשך המאמר. אפשרות נוספת ולא פחות בטוחה היא קניית מט"ח בבנק הדואר. בנק הדואר הוא המתחרה הגדול של הבנקים מהסיבה ששם אין עמלות. החיסרון היחיד הוא שהם לא מחליפים את כל סוגי המטבעות. בנק הדואר כיום מתעסק במט"ח של דולר, אירו ושקל בלבד. אפשרות נוספת אשר קיימת בארץ היא החלפת שטרות בחנויות הצ'יינג'. שם לרוב אין עמלות וגם שער החליפין הוא מהנמוכים ביותר, אך יש לשים לב טוב שאין מדובר בשטרות מזויפים. אפשרות אחרונה והכי פחות כדאית היא קניית מט"ח בשדה התעופה. אפשרות זו פחות כדאית מהסיבה שהיא הכי יקרה. לכן אם לא נתקעתם ואתם לא ממש חייבים, כדאי שתחליפו מט"ח בדרך אחרת. האפשרות הזו טובה כאשר גיליתם לדוגמא שהסכום שהבאתם אינו מספיק או כאשר אתם צריכים לטוס באופן פתאומי ומהיר ואין לכם אפשרות להתעכב. 

גם מט"ח קונים בתשלומים

כאשר אתם קונים מט"ח, לרוב יהיה מדובר בסכומים גדולים. אם אתם טסים לחו"ל, תרצו שיהיה בידיכם סכום דיי גדול אשר אינו מסתכם במאות שקלים אלא יותר לכיוון האלפים. לרובנו זו הוצאה גדולה. על כן הבנקים וחברות להחלפת מט"ח מאפשרות דרך נוחה יותר והיא קניית מט"ח בתשלומים. קניה של מטבע זר בתשלומים יכולה לעזור לכם במיתון ההוצאות וחלוקה שלהם לאורך זמן. כך תוכלו לקנות מט"ח בסכום גבוה בקלות יותר. יתרון נוסף שיהיה מאוד נחמד עבור חלקנו הוא העובדה שמט"ח בתשלומים ניתן לקנות דרך האינטרנט. אין צורך לצאת מהבית. תוכלו בזמן שלכם ובנוחות שלכם לקנות אותו והעברת הכסף מתבצעת מידית ישירות אל החשבון שלכם. כמו כן, תוכלו לקנות אותו גם בזמן שהייתכם בחו"ל היות והוא נעשה דרך האינטרנט ובמיידי. קניית מט"ח בתשלומים נעשיית רק אצל הגופים המוכרים ובטוחים לכך, כמו הבנקים. זה יתרון מבחינתכם כי מדובר בגוף מוכר אשר בטוח אין בו זיופים, הוא מאפשר לכם תשלומים ובמקרים כאלו של קנית מט"ח בתשלומים גם ריביות נמוכות. הבנק במקרה זה בעצם נותן לכם הלוואה על סכום הכסף שבו אתם מעונינים. את ההלוואה תוכלו להחליף במטבע הזר ואותה בעצם תחזירו אחר מכן בכל חודש. הבנקים מעונינים שתעשו הלוואות וכלן מאפשרים את קניית המט"ח בריביות נמוכות אשר ישתלמו לכם מאוד. 
לסיכום, יש המון דרכים לרכישת מט"ח, יש גם המון חברות אשר מציעות החלפה למטבע זר. בדקו היטב היכן אתם מבצעים את ההחלפה והקלו על עצמכם בעזרת קניית מט"ח בתשלומים. 

 
כתבות נוספות


 
 
קרדיטק
מטח
מוקד הזמנות ושירות: 03-6226100 | כל הזכויות שמורות © | תנאי שימוש | נגישות | אבטחה 
Hosted by spd.co.il
Creditech on Facebook Creditech on Google+ Creditech on LinkedIn Creditech on Youtube
 
Developed by Webnoise