מוקד הזמנות ושירות
עמוד הבית | שאלות ותשובות | צור קשר |
  הוסף למועדפים
www.creditech.co.il
אודות קרדיטק
אודות השירות
הזמנת מט"ח בתשלומים
שערי מט"ח
כניסת משתמשים
צור קשר
 

האם מחירי המט"ח ירדו בעקבות הקורונה?


קורונה, המגיפה המשמעותית ביותר ב-100 השנים האחרונות נחתה על כולנו, וההשפעות שלה עדיין לא ברורות. בטח בתחום הכלכלי, הקורונה טרפה את הקלפים ושיתקה את רוב העולם המערבי, ונראה שייקח לנו עוד שנים רבות להתגבר על הנזקים העצומים שהיא תשאיר אחריה.
 
יש לא מעט אנשים ששואלים את עצמם בתקופה הזו, מה יהיה עם שוק המט"ח? האם מחירי המט"ח ירדו בעקבות הקורונה בגלל מה שקורה באירופה ובארצות הברית או האם השקל ייחלש בגלל שגם בישראל המגיפה הולכת ומתפשטת? האם השקל יהיה חלש או חזק בזמן הקרוב אל מול המטבעות הזרים? 

אז בגדול התשובה היא שאף אחד לא באמת יודע. אף אחד לא מוכן להמר לאן זה ילך כמו שאף אחד לא יודע איך יגמר הסיפור הזה. אבל בכל זאת, הנה כמה דברים על מה שקרה עד עכשיו ומה שיכול להיות שיהיה בהמשך בכל מה שנוגע למחירי המט"ח.

הירידות החדות בשווקים


זה היה צפוי ברגע שהכל התחיל ובטח כשהמגיפה התקרבה יותר ויותר לארצות הברית ולאירופה, הירידות החדות בשווקים לא עוצרות. אם ניקח את אמצע מרץ 2020 להשוואה בעיקר בגלל שזה זמן בו כבר נכנסנו לעובי המשבר, נראה שהיורו קפץ מול הדולר ב-1.3% בעוד שמול היין היפני צלל הדולר בשיעור של 3%. בשוק המט"ח המקומי, היורו התחזק ב-2% אל מול השקל והדולר התחזק ברמה של 0.7% למולו, כשיש 2 סיבות לכך שהשקל נחלש.
 
הראשונה היא מגמת הבריחה של המשקיעים מסיכון בגלל החשש מהאטה כלכלית, והשנייה היא מימושים רבים בשוק המניות מאותה הסיבה. 

ולמה היורו קפץ אל מול הדולר אתם שואלים את עצמכם? הרי ההיגיון אומר שהפוך בגלל שמספיק להציץ בנתונים הנוראיים באיטליה, ספרד וצרפת ולהבין שכרגע אירופה היא הנפגעת העיקרית מהמשבר הזה... התשובה פשוטה. בתחילת המשבר כשארצות הברית היתה עוד די "מחוץ למשחק" היה ברור שאירופה תפגע משמעותית מההאטה בסין ולכן היורו נחלש. היום כשגם ארצות הברית כבר עמוק בתוך המשבר, היורו עושה תיקון להיחלשות הדרמטית.

לרכוש מט"ח בתשלומים


השינויים במחירי המט"ח יכולים עוד להיות דרמטיים לכל כיוון, הכול תלוי בהתפשטות המגיפה, במציאת חיסון ותרופה לה ובפרמטרים נוספים. אי אפשר לדעת עוד לאן זה ילך אבל מי שצריך לקות מט"ח כאן בישראל יכול לעשות את זה בדרך הבטוחה ביותר והנוחה ביותר, בטח בתקופת הסגר. 

חברת קרדיטק מציעה רכישת מט"ח באמצעות האינטרנט, פריסה של כמה תשלומים וקבלת המטבעות בעסקים ייעודיים או במשלוח עד לבית העסק כשמדובר על חברה שיש לה הסדר. אין ספק שדווקא היום בעידן משבר הקורונה, כל אפשרות להקטנת הסיכון הכספי וכל אפשרות לביצוע פעולות בשלט רחוק מבורכים. חברת קרדיטק היא הפתרון הטוב ביותר גם למי שמתכנן אחרי המשבר לטוס לחופשה בחו"ל.

*יש לציין שהנ"ל אינו ייעוץ מקצועי וכותבי המאמר אינם מתחייבים להמלצות בפועל.

 
כתבות נוספות


 
 
קרדיטק
מטח
מוקד הזמנות ושירות: 03-6226100 | כל הזכויות שמורות © | תנאי שימוש | נגישות | אבטחה 
Hosted by spd.co.il
Creditech on Facebook Creditech on Google+ Creditech on LinkedIn Creditech on Youtube
 
Developed by Webnoise